اولین شرط بورسیه‌ی دانش‌آموزان این است که مشکل مالی داشته باشند و شرط دوم داشتن معدل بالا است و شرط سوم داشتن انگیزه‌ برای پیشرفت تحصیلی است. عدم غیبت و حضور مستمر دانش آموزان در آزمون ها حاکی از پشتکار این دانش آموزان است. تک تک این دانش آموزان باید به درستی انتخاب شوند. یکی از مهمترین کارها فعالیت معتمدان است. این که کسی با ارتقای علمی دانش‌آموزان سبب موفقیت آن‌ها و گسترش علم و دانش شود بسیار ارزشمند است. ارزش تاثیر فکری معتمدان که افراد را درست و به جا انتخاب کنند و پیگیری آن ها به مراتب بیشتر از پولی است که صرف آن ها می شود.

خدمات ارايه شده ي براي هريك از اين دانش آموزان شامل موارد زير مي باشد:
1- شركت در آزمون هاي آزمايشي
2- برخورداري از حداقل 8 جلد آموز كتاب كمك آموزشي براي هر دانش آموز
3- پشتياني تحصيلي رايگان

15 شهريور 94 ، مقارن با دهمین سال وقف عام شدن بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی، جلسه معتمدان بورسیه سراسر نمایندگی‌های کانون با حضور دکتر حافظی، رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، هیأت نظار بنیاد قلم چی و معتمدان فعال بورسیه از سراسر کشور در ساختمان بنیاد تشکیل شد.

معتمدان بورسیه افرادی هستند که با احساس مسئولیتی شایسته و به صورت کاملا داوطلبانه با بنیاد قلم چی همکاری کرده و دانش آموزان مستعد و سخت کوش را که دارای بضاعت مالی نیستند شناسایی کرده و جهت بورسیه شدن آن ها به بنیاد قلم چی معرفی می کنند.

باتوجه به این‌که معتمدان، پدران معنوی دانش آموزان بورسیه هستند از معتمدان خواسته می شود دانش‌آموزانی که جهت بورسیه معرفی می‌کنند واجد شرایط بورسیه باشند و پیگیری آن‌ها تا ثبت نام نهایی انجام شود و سپس پیگیر پیشرفت درسی دانش‌آموزان باشند.

در انتها به صورت استان محور، عکس‌های معتمدان بورسیه گرفته شد.

استان آذربا يجان شرقي :

از راست به چپ : مقداد عليزاده ( آذر شهر ) ، اصغر شيري ( هشترود ) ، غلام حسين اشرفيان ( عجب شير ) ، مناف حبيبي ( عجب شير ) ، سيد حسن نقوي ( مراغه ) ، شاهپور جبرييلي ( مرند ) ، مناف كسايي ( تبريز ) ، علي اكبر نصرتي ( تبريز ) ، دكتر حافظي ، محمد ممي زاده ( سراب 2 ) ، موسي طهمورثي (خامنه  شبستر ) ، سلام الله محمود نژاد ( هشترود ) ، معراج پيري ( مرند )، علي اصغر ذوالفقار پور ( مرند ) ، حميد نيك جو ( عجب شير ) ، محمد رضا دلير بايرامي (جمعيت خيريه قلبهاي سبز تبريز)

 

 

جمعیت خیریه قلبهای سبز به عنوان یک موسسه خیریه غیر دولتی و غیر سیاسی هدف اولیه خود را بر روی حمایتهای مادی و معنوی از دانش آموزان و دانشجویان مستعد کم بضاعت نهاده است که در این راستا می کوشد تا دانش آموزان و دانشجویان مستعدی را که برای ادامه تحصیل خود و رسیدن به مدارج بالاتر با مشکل مواجه هستند شناسایی کرده و بعنوان همراهی قابل اعتماد تا پایان دوره تحصیلی و ورود به بازار کار در کنارشان باشد. هدف اصلی از این اقدام بزرگ فرهنگی این است که این دانش آموزان با حمایتها و ایجاد انگیزه ی جمعیت ، بتوانند خود را به سرانجام خوشایندی رسانده و روی پای خودشان بایستند .در راستاي اين هدف ، جمعيت خيريه قلبهاي سبز اقدام به برگزاري طرح هاي مختلف ؛ از جمله طرح جمع آوري كتابهاي آموزشي – تحصيلي نموده است .

اين طرح كه به همت كارگروه آموزش و پژوهش جمعيت خيريه قلبهاي سبز برگزار گرديد؛ كتاب هاي آموزشي ، درسي و كمك درسي اهدائي توسط دانش آموزان ، دانشجويان ، سازمان ها و مدارس مختلف جمع آوري گرديد .در قالب اين طرح كه با استقبال شديد دانش آموزان و دانشجويان همراه شد، بيش از 350 جلد جزوه و كتاب درسي – آموزشي در رشته ها و مقاطع مختلف دانشگاهي  اعم از : عمران ، مكانيك ، رياضي ، روانشناسي و ... و كتابهاي تستي به جمعيت خيريه قلبهاي سبز اهداء گرديد .
شايان ذكر است كه اين كتاب ها پس از تفكيك و بسته بندي در طي سالتحصيلي جديد بين دانش آموزان و دانشجويان مستعد كمِ بضاعت تحت پوشش اين جمعيت توزيع خواهد شد . بخشي از اين كتاب ها نيز ، در راستاي تجهيز و به روز رساني منابع كتابخانه جمعيت استفاده  مي شود تا دانش آموزان و دانشجوياني كه در طي سالتحصيلي پيش رو از كلاس هاي تقويتي و آموزشي برگزارشده توسط اين خيريه استفاده مي كنند ، بهره مند گردند .
اميد است كه بتوانيم با حمايت هاي هرچه بيشتر ناشران ، كتابفروشي ها ، موسسه ها و مدارس دولتي – غير انتفاعي ؛ در راستاي ترويج فرهنگ كتابخواني گامي برداريم و بتوانيم دانش آموزان و دانشجويان با استعدادي را كه به دليل شرايط مالي نامناسب قادر به تهيه  ي منابع درسي و كمك آموزشي نيستند ؛ ياري كنيم .در طي مراسمي در مرداد ماه سال 94، جشن تقدير از دانش آموزان و دانشجويان مستعد بي بضاعت جمعيت خيريه قلب های سبز با حضور فرماندار محترم شهر تبريز، جناب آقاي دكتر شهرتي فر و حجت الاسلام و المسلمين خديوي ، نماينده محترم مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان برگزار گرديد.
سعيد نامور رئیس هیئت مدیره قلب های سبز ضمن تشکر از فعالین و خيرين زمینه آموزشي، از دانش آموزان تحت پوشش تقدیر و تشکر کرده و قبولی آن ها را در مدارس نمونه دولتی، تیز هوشان و دانشگاه های معتبر کشور جزو افتخارات انجمن دانستند.

مراسم با حضور و سخنرانی شهرتی فر، فرماندار محترم کلان شهر تبریز، حسنی (مدیر عامل جمعیت) و سخنراني حجت السلام خديوی، نماينده مقام معظم در دانشگاههاي استان و رئيس نهاد رهبري دانشگاه تبريز مزين گرديد. مراسم با تقدیر، تشکر و اهدای لوح تقدیر و جوائز به محصلین ممتاز و اعضای فعال انجمن ادامه یافت و بخشی دیگر از مراسم با اجرای سرود گروه (دستان گویا) آرامش و معنویتی هر چه سبزتر به خود گرفت.
 شهرتی فر، فرماندار تبريز؛ فخر و مباهات خویش را از بودن در جامعه و شهری که هنوز تنها جنبه انسان دوستی را سرلوحه تلاش های خویش قرار داده اند اعلام کرده و خبر تاسیس بیمارستان چهارصد تخت خوابی را زیر چتر دعاهای قلب های سبز مژده دادند.
حجت الاسلام خديوي، ضمن ابراز رضايت از فعاليت هاي مجموعه جمعيت خيريه قلبهاي سبز، از فعاليت هاي اين موسسه قدر داني نمودند. همچنين ايشان وجود اينچنين موسسات خيريه اي را امري لازم دانسته و از شركت عموم مردم جامعه براي پيشبرد اهداف تمام خيريه ها، مخصوصا خيره هاي آموزشي و فرهنگي نظير جمعيت خيره قلبهاي سبز اظهار خرسندي نمودند.
شايان ذكر است كه قسمتي از مراسم به دليل تقارن با سومين سالگرد درگذشت دكتر امير محمد رحمن پور و به پاس قدر داني از ياد و خاطره اين عزيز، اختصاص يافت. همچنين فرماندار تبریز با تقديم لوح تقديري از طرف جمعيت خيريه قلبهاي سبز به خانواده اين مرحوم، از زحمات اين عزيزان قدر داني نمودند. دكتر اميرمحمدرحمن پور،عضو هيئت موسس جمعيت خيريه قلبهاي سبز ، سه سال پيش و در هنگام بازگشت از مناطق زلزله زده آذربايجان ، به دليل سانحه رانندگي از جمع ما پر گشودند.
جدول عملكرد و هزينه هاي اين جشن به شرح زير مي باشد:

در سال تحصیلی جدید و با بازگشایی دانشگاه ها مبلغی به عنوان کمک هزینه ثبت نام دانشجویان تحت پوشش جمعیت به آنان پرداخت شد. این مبلغ صرفا جهت رفع مشکلات و ایجاد انگیزه مضاعف جهت ادامه تحصیل به این دانشجویان پرداخت گردید. جمع کل مبالغ که برای شهریه دانشگاهی این دانشجویان در سال 1393 پرداخت شده است در کل بالغ بر مبلغ 27500000 ریال می باشد.

جستجو