.

به گزارش روابط عمومی جمعیت خیریه قلب های سبز, مراسم افطاری این جمعیت که منابع مالی آن از طریق خیرین و مشارکت های مردمی تامین گشته بود با حضور ۲۵۰نفر از مددجویان تحت حمایت این موسسه در سالن غذاخوری دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید. 

همچنین جهت رفاه حال مددجویان با همکاری سازمان اتوبوسرانی شهرداری تبریز , دو دستگاه اتوبوس جهت برگشت خانواده ها در محل مراسم مستقر گردیدند.

نوبت دوم مراسم افطاری روز شنبه با حضور ۲۵۰ نفر دیگر از خانواده های نیازمند برگزار خواهد شد 

در مقدمه کنوانسیون حقوق کودک یونیسف آمده است: 'کودک باید در فضایی سرشار از خوشبختی، محبت و تفاهم بزرگ شود'؛ شاد زیستن حق تمامی کودکان است و سعی ما بر این بوده تا با تدارک برنامه های جذاب و مفرح، شادی را به زندگی کودکان و دانش آموزان بی بضاعت دعوت کنیم. دانش آموزانی که در شرایط سخت اقتصادی، اجتماعی بسر می برند و چه بسا بار سنگین مسئولیت زندگی را بر عهده دارند. یکی از اهداف مهم جمعیت خیریه قلب های سبز در سال گذشته برگزاری برنامه های متعدد مفرح برای این عزیزان بوده تا بتوانند لحظات شادی را فارغ از دغدغه های روزانه خود سپری نمایند. 

در شهریور 1397 با هماهنگی های بعمل آمده با مدیریت مجموعه تفریحی قلعه شادی، دانش آموزان مستعد و بی بضاعت توانستند ساعاتی را به صورت خصوصی و رایگان در شعبه مجتمع تجاری تفریحی ستاره باران سپری نمایند. 

همچنین به همت خیرین جمعیت خیریه قلب های سبز، بعد از اتمام برنامه قلعه شادی،این عزیزان به منظور تماشای فیلم عروسکی خاله قورباغه راهی پردیس سینمایی

 ستاره باران شدند تا یک روز کاملا مفرح و شاد را تجربه نمایند.

جمعیت خیریه قلب های سبز به عنوان نخستین موسسه با اهداف آموزشی – تحصیلی تبریز، از سال 1383 هر ساله طرح ساماندهی مدارس مناطق محروم با عنوان" مهری سبز با قلب های سبز" را برگزار می کند. در این طرح دانش آموزان با دریافت پک های لوازم التحریر، کتاب، نوشت افزار و لباس های فرم برای سال تحصیلی جدید آماده می شوند. سال 97 نیز همانند سالهای گذشته این جمعیت توانست با استفاده از ظرفیت های مردمی خود بیش از 1500 دانش آموز مناطق محروم را تحت پوشش این طرح قرار دهد. مراحل ابتدایی طرح "مهری سبز با قلب های سبز" از اواخر خرداد ماه آغاز گردید و در هفته اول مهر با توزیع پک های لوازم التحریر در مدارس مناطق محروم به کار خود پایان داد. با توجه به افزایش قیمت لوازم التحریر و عدم توانایی خانواده ها در مناطق محروم جهت خرید لوازم التحریر اجرای این طرح اهمیت ویژه ای پیدا کرد. 

کارگروه آموزش جمعیت خیریه قلب های سبز، یکی از کارگروه های فعال این جمعیت در سال1397 می باشد. این کارگروه با حضور بیش از 30 نفر از اساتید، دبیران و دانشجویان نخبه مسئولیت برگزاری کلاس های تقویتی، کنکور، مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی برای دانش آموزان مستعد تحصیل و بی بضاعت و همچنین دانش آموزان مبتلا به سرطان را بر عهده دارد

-برگزاری بیش از 18 کلاس تقویتی در یک روز به صورت هفتگی برای دانش آموزان مستعد و  بی بضاعت در دو نوبت نیم سال اول و دوم در پایه های ابتدایی و دبیرستان

 

-تدریس خصوصی به دانش آموزان مبتلا به سرطان در بخش خون بیمارستان کودکان تبریز به صورت روزانه

 

-تدرس خصوصی به دانش آموزان مبتلا به سرطان در منزل

 

- برگزاری کلاس کنکور 

 

- امانت کتب و جزوات کمک درسی و کنکور

 

از جمله فعالیت های کارگروه آموزش در سال تحصیلی 97-98 می باشد. حاصل عملکرد این کارگروه در این سال عبارت است از:

 

- قبولی 5 نفر از کنکور ارشد دانشگاه روزانه

-قبولی 6 نفر از کنکور کارشناسی دانشگاه  روزانه

-قبولی 2 نفر از مدارس تیزهوشان

-بورسیه شدن 30 نفر در آزمون های قلم چی در دوره متوسطه با معدل بالای 18

-قبولی 1 نفر در آزمون وکالت

-حافظ کل قرآن کریم 2 نفر

 

در اردیبهشت ماه سال جاری، به مناسبت هفته معلم از  دبیران داوطلب عضو کارگروه آموزشی تقدیر و تشکر  بعمل آمد.

نام و یاد کریم اهل بیت (ع) و  حمایت و تکریم همنوعان محروم جامعه، خیرین و معتمدین شهر را مشتاق به مشارکت در برگزاری مراسم افطاری رمضان 97 جمعیت خیریه قلبهای سبز کرد و همزمان با میلاد مسرور آن امام بزرگوار، شیعیان آن حضرت را مهمان خوان کرم گسترده امام مجتبی (ع) کردند.

سالهای گذشته، خانواده های کودکان بازمانده از تحصیل و کودکان مبتلا به سرطان افتخار میزبانی را به مجموعه قلبهای سبز داده بودند، اما در رمضان 97  لیست مدعوین به مراسم افطاری اسامی تازه ای به خود می دید. کادر درمانی بخش خون بیمارستان کودکان تبریز، مؤسسه های خیریه همسو در زمینه زنان آسیب پذیر، زنان و کودکان بی سرپرست و بد سرپرست و قشر بی بضاعت جامعه و بیماری های خاص …، زینت مجلس افطاری بودند.

 

جستجو