برگزاری مراسم یادبود دکتر امیرمحمد رحمن پور کوچه

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

با همکاری موسسه آوای شمس تبریز  پنجمین سالگرد درگذشت دکتر امیر محمد رحمن پور کوچه ، عضو هیات موسس جمعیت خیریه قلب های سبز برگزار شد.

در پنجمین سال عروج شهادت گونه دکتر امیر محمد رحمان پور کوچه ، عضو هیات موسس و هیات مدیره جمعیت خیریه قلبهای سبز ، یاد این عزیز سفرکرده به نیکی گرامی داشته شد. در این مراسم که با حضور تعدادی از نویسندگان ، شاعران و هنرمندان شهر تبریز برگزار شد ویژگیهای اخلاقی و انسانی امیر محمد رحمان پور ستوده شد.

امیر محمد رحمان پور ، خیری جوان ، شاعری با ذوق ، روانشناسی متعهد ، استاد دانشگاهی فعال و ورزشکاری با علاقه ، روز یکشنبه 29 مرداد ماه 1391 مصادف با عید سعید فطر ، در راه تسکین آلام و خدمت به هموطنان در جهت کمک به زلزله زدگان شهرستانهای ورزقان ، هریس و اهر در اثر سانحه دلخراش تصادف در راه هدفی که سالها برایش می زیست ، جان به جان آفرین تسلیم کرد و به دیار باقی شتافت .
امیر محمد در دهم فروردین ماه سال 1355 در شهرتبریز و در خانواده ای مومن ، متدین و مذهبی به دنیا آمد و پس از طی مدارج تحصیلی ابتدائی و راهنمایی ، دیپلم خود را در رشته ریاضی و فیزیک از دبیرستان فردوسی تبریز اخذ نمود  و در سال 1375 در رشته ریاضی کاربردی  وارد دانشگاه تبریز گردید و ازهمان سالها ،  فردی فعال در اجتماع بود ، عاشقانه شعر می سرود و دغدغه کمک به همنوعان ، لحظه ای راحت اش  نمی گذاشت و طرحی  زیبا در ذهن می پروراند و نطفه جمعیت خیریه قلبهای سبز در آن سالها در ذهن امیرمحمد جوان بسته می شد تا بعد ها چه زیبا بار دهد. جمعیت خیریه قلبهای سبز در سال 1379 با سعی وتلاش بی دریغ امیر محمد و دوتن از همکلاسی هایش با مجوز سازمان ملی جوانان رسما شروع به فعالیت وجذب اعضا نمود. اعضای جوان وعمدتا دانشجو و تحصیل کرده این خیریه کار و فعالیت خود را با رسیدگی و کمک به خانواده های بی بضاعت  شهر تبریز و کودکان مبتلا به سرطان و همچنین کودکان بی سرپرست و مستعد تحصیل و سالمندان شهر تبریز  و  ...  شروع کردند تا با یاری یکدیگر ، باری از دوش دردمندان بردارند . این جمعیت کوچک در سال 1386 با کمک دیگر دوستان وهمفکران جوانش به ثبت کشوری رسید تا در سطحی وسیع  و با اعضای بیشتری به فعالیت گسترده  بپر دازد و این بار با رویکردی فرهنگی وآموزشی و حمایت تحصیلی از کودکان مستعد ومحروم.
 امیرمحمد متخلص به (م. آرمان ) همزمان با فعالیتهای خیریه ، در انجن های ادبی شرکت می کرد وشعر           می سرود که حاصل شعر هایش چهار کتاب با عنوان های ، سرزمین تلخ (1378) ، آذربایجانا سلام (1380)، اشک های ملنیوم (1381) و آواز های یک مرد راه راه (1382) می باشد.  عواید حاصل از فروش دو کتاب اخیر صرف امور خیریه و کودکان سرطانی گردید.این جوان اجتماعی و فعال علاوه بر عرصه فعالیتهای خیریه ، ادبی ، هنری وعلمی در عرصه ورزش نیز فعال بود و در رشته ورزشی فوتبال به داوری می پرداخت و تیم فوتبال جمعیت خیریه قلبهای سبز را با عضویت اعضای جمعیت تشکیل داده بود که در جهت فرهنگ تندرستی و سلامتی تک تک اعضاء و ترغیب جوانان شهر به ورزش در مسابقات مختلف ورزشی شرکت می کرد .
 امیر جوان به خاطر علاقه به مسایل انسانی و کمک به همنوعان برای ادامه تحصیل رشته روانشناسی را انتخاب کرد و در رشته روانشناسی عمومی در مقطع کار شناسی ارشد در دانشگاه علوم وتحقیقات تهران  به ادامه تحصیل پرداخت و پس از  پایان تحصیلاتش با گرفتن بورسیه تحصیلی از دانشگاه اژه ازمیر برای ادامه تحصیل در رشته روانشناسی اجتماعی در مقطع دکتری تخصصی راهی کشور ترکیه شد . پس از اتمام تحصیلاتش با کوله باری از علم وتجربه  برای خدمت رسانی بیشتر به هم میهنانش به زادگاهش برگشت . تالیفات امیر جوان در زمینه علمی به ترتیب : شعر درمانی، نظریه و کاربرد(ترجمه) و فرا روانشناسی (در دست ترجمه) می باشد .
امیر محمد مصداق بارز درخت هر چه پر بارتر ، افتاده تر بود وی پس از بازگشت و اتمام تحصیلات در دانشگاههای پیام نور و آزاد اسلامی به تدریس پرداخت و به انسانهای نیازمند و دردمند در امور روانشناسی خدمات مشاوره می داد و در کاهش آلام انسانها از صمیم قلب گام بر می داشت  و در روز حادثه برای چندمین بار بود که در طول زلزله  به شهرستانهای  ورزقان ، هریس و اهر  برای یاری رساندن و تسکین درد زلزله زده ها می رفت که بر اثر سانحه دلخراش تصادف در راه هدفی که سالها برایش می زیست (کمک به هنموعان) جان به جان آفرین تسلیم کرد. روحش شاد ، راهش پایدار و یادش گرامی .

 شعر زیر از کتاب اشکهای ملنیوم وی انتخاب شده است :
با مرگ طلائی من
نه آفتاب خاموش خواهد شد
و نه آسمان سیاه خواهد بود
 بلکه تمامی غروب ها سبز خواهند بود
چون من
دانه سبز نشده ای بودم
که در آسمان گل خواهم کرد ...
م. آرمان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تعداد بازدید 1822 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جستجو