حضور جمعیت خیریه قلب های سبز در گردهمایی روز جهانی سرطان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای)

گردهمایی روز جهانی سرطان با حضور اعضای شبکه ملی تشکل‌های مردمی و مؤسسات خیریه حوزه سرطان ایران، مسئولان وزارت بهداشت و صاحبان بنگاه‌های اقتصادی روز دوشنبه 15 بهمن 1397 در دانشگاه تهران برگزار شد. در این گردهمایی اقدام شبکه ملی سرطان برای پیوستن انجمن کنترل جهانی سرطان (UICC) اطلاع‌رسانی شد. 


به گزارش روابط عمومی محک، آراسب احمدیان، رئیس هیأت مدیره شبکه ملی تشکل‌های مردمی و مؤسسات خیریه حوزه سرطان ایران و مدیرعامل مؤسسه خیریه محک با اشاره به اقدام شبکه ملی سرطان برای پیوستن به انجمن کنترل جهانی سرطان گفت: «پیوستن به انجمن کنترل جهانی سرطان (UICC) از جمله دغدغه‌های شبکه ملی از روز اول بوده است چرا که عضویت در این شبکه امکان تبادل دانش و اطلاعات تخصصی روز و حضور در گردهمایی‌های بین‌المللی، توسعه ارتباطات میان جامعه متخصصان و در نهایت ارتقای سطح کیفی درمان و خدمات حمایتی برای بیماران مبتلا به سرطان و خانواده‌های ایشان را فراهم می‌کند.»

وی افزود: «با پیگیری‌های صورت گرفته از طریق شبکه ملی سرطان، در سال جاری پنج سازمان مردم‌نهاد، از اعضای شبکه، به عضویت در این انجمن درآمده‌اند. در حالی که در 10 سال گذشته تنها دو سازمان در حوزه درمان سرطان عضو UICC بوده است. با استناد به این موارد می‌توان گفت دانش مؤسسات خیریه در حوزه پیشگیری و درمان سرطان ارتقا خواهد یافت.»

مدیرعامل مؤسسه خیریه محک در پایان گفت: «در چشم‌انداز بلندمدت، این شبکه قصد دارد برنامه‌ای را همسو با برنامه کنترل سرطان که توسط وزارت بهداشت کشور تنظیم می‌شود، تبیین کند تا سازمان‌های مردم‌نهاد بتوانند با استفاده از ظرفیت خود در برنامه پویش ملی سرطان حضور داشته باشند. در این همکاری شبکه با حمایت خود، دولت را در انجام وظایفش همراهی می‌کند. به این ترتیب یک برنامه یکپارچه در کنترل سرطان در کشور به وجود خواهد آمد.»

لازم به ذکر است ماهیت شبکه ملی تشکل‌های مردمی و مؤسسات خیریه حوزه سرطان ایران کاملا غیردولتی بوده و بودجه آن از محل بودجه‌های عمومی و کمک‌های مردمی تأمین می‌شود. جامعه هدف شبکه، مردم، بیماران و خانواده‌های آنها هستند. شبکه تلاش می‌کند بهترین و مناسب‌ترین خدمات پیشگیری، تشخیص زودهنگام، درمان و مراقبت‌های تسکینی را در اختیار مردم قرار دهد و از طریق (سازمان‌های عضو) برای دستیابی به هدف اصلی خود که همانا کنترل سرطان است تلاش ‌کند.

 

تعداد بازدید 231 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جستجو