عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه قلب های سبز و آگاهی از آخرین اخبار، اطلاعیه ها و کمپین ها، ایمیل خود را وارد نمایید.

 
یکشنبه, 21 بهمن 1397 ساعت 04:40

به مناسبت ایام فاطمیه و نزدیک شدن به سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) یکی از خیرین جمعیت اقدام به تهیه و اهدا پک ارزاق به جمعیت خیریه قلب های سبزجهت توزیع میان مددجویان این جمعیت نمود

پنج شنبه, 18 بهمن 1397 ساعت 09:45

در حاشیه گردهمایی اعضای شبکه ملی سرطان در روز جهانی سرطان، غرفه جمعیت خیریه قلب های سبز به منظور ارائه گزارش فعالیت ها، تبادل اطلاعات  و همچنین برقراری ارتباط با سایر خیریه های ملی استقرار پیدا نمود. 

جمعیت خیریه قلب های سبز که به عنوان نخستین موسسه خیریه حامی کودکان مبتلا به سرطان در شهر تبریز شناخته می شود مورد استقبال عموم خیریه ها قرار گرفت 

پنج شنبه, 18 بهمن 1397 ساعت 09:39

گردهمایی روز جهانی سرطان با حضور اعضای شبکه ملی تشکل‌های مردمی و مؤسسات خیریه حوزه سرطان ایران، مسئولان وزارت بهداشت و صاحبان بنگاه‌های اقتصادی روز دوشنبه 15 بهمن 1397 در دانشگاه تهران برگزار شد. در این گردهمایی اقدام شبکه ملی سرطان برای پیوستن انجمن کنترل جهانی سرطان (UICC) اطلاع‌رسانی شد. 


به گزارش روابط عمومی محک، آراسب احمدیان، رئیس هیأت مدیره شبکه ملی تشکل‌های مردمی و مؤسسات خیریه حوزه سرطان ایران و مدیرعامل مؤسسه خیریه محک با اشاره به اقدام شبکه ملی سرطان برای پیوستن به انجمن کنترل جهانی سرطان گفت: «پیوستن به انجمن کنترل جهانی سرطان (UICC) از جمله دغدغه‌های شبکه ملی از روز اول بوده است چرا که عضویت در این شبکه امکان تبادل دانش و اطلاعات تخصصی روز و حضور در گردهمایی‌های بین‌المللی، توسعه ارتباطات میان جامعه متخصصان و در نهایت ارتقای سطح کیفی درمان و خدمات حمایتی برای بیماران مبتلا به سرطان و خانواده‌های ایشان را فراهم می‌کند.»

وی افزود: «با پیگیری‌های صورت گرفته از طریق شبکه ملی سرطان، در سال جاری پنج سازمان مردم‌نهاد، از اعضای شبکه، به عضویت در این انجمن درآمده‌اند. در حالی که در 10 سال گذشته تنها دو سازمان در حوزه درمان سرطان عضو UICC بوده است. با استناد به این موارد می‌توان گفت دانش مؤسسات خیریه در حوزه پیشگیری و درمان سرطان ارتقا خواهد یافت.»

مدیرعامل مؤسسه خیریه محک در پایان گفت: «در چشم‌انداز بلندمدت، این شبکه قصد دارد برنامه‌ای را همسو با برنامه کنترل سرطان که توسط وزارت بهداشت کشور تنظیم می‌شود، تبیین کند تا سازمان‌های مردم‌نهاد بتوانند با استفاده از ظرفیت خود در برنامه پویش ملی سرطان حضور داشته باشند. در این همکاری شبکه با حمایت خود، دولت را در انجام وظایفش همراهی می‌کند. به این ترتیب یک برنامه یکپارچه در کنترل سرطان در کشور به وجود خواهد آمد.»

لازم به ذکر است ماهیت شبکه ملی تشکل‌های مردمی و مؤسسات خیریه حوزه سرطان ایران کاملا غیردولتی بوده و بودجه آن از محل بودجه‌های عمومی و کمک‌های مردمی تأمین می‌شود. جامعه هدف شبکه، مردم، بیماران و خانواده‌های آنها هستند. شبکه تلاش می‌کند بهترین و مناسب‌ترین خدمات پیشگیری، تشخیص زودهنگام، درمان و مراقبت‌های تسکینی را در اختیار مردم قرار دهد و از طریق (سازمان‌های عضو) برای دستیابی به هدف اصلی خود که همانا کنترل سرطان است تلاش ‌کند.

 

پنج شنبه, 18 بهمن 1397 ساعت 09:12

اولین نشست هم اندیشی مدیران موسسات خیریه عضو شبکه ملی خیریه های حامی ایتام از شهرستانهای مختلف  صبح دوشنبه ۱۵ بهمن ۹۷ با حضور ۴۰ نفر از مدیران موسسات مذکور در تهران برگزار ‏شد.

در این نشست در مورد ضرورت و نتایج عضویت موسسات خیریه در این شبکه مردم نهاد، بحث و گفت و گو شد. همچنین موسسات خیریه به ارائه گزارش از فعالیت های خود پرداختند. 

در این جلسه نمایندگان جمعیت خیریه قلب های سبز ضمن ارائه گزارش فعالیت های اخیر بر ضرورت استعدادیابی و تقویت مهارت های کودکان تحت پوشش تاکید نمود و  تشکیل شبکه ملی خیریه های حامی ایتام  را فرصتی طلایی در جهت خدمت رسانی منسجم تر در سطح ملی برشمرد.

 

جستجو