درباره جمعیت و تاریخچه جمعیت

جمعيت خيريه قلب های سبز مجوز اوليه خود را به عنوان يك تشكل غيرانتفاعي، غير دولتي و با اهداف آموزشی – تحصيلی از سازمان ملی جوانان در ارديبهشت 1380 اخذ كرده است.اين جمعيت در تاريخ 1387/1/21 تحت شماره ثبت 876 در اداره ثبت شركت های تبريز و مالكيت غيردولتی مردم نهاد به ثبت رسيده و از تاريخ همان سال فعاليت های تخصصی خود را، در امر حمايت از دانش آموزان و دانشجويان مستعد كم بضاعت شروع كرده است.

جمعیت خيريه قلب های سبز از سال 1389 تا سال 1397 با موسسه محک تهران (موسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان) به عنوان یاور موسسه محک همکاری داشته است، این جمعیت از سال 1397 در راستای اهداف سازمانی خود به صورت مستقل برای حمایت از کودکان مبتلا به سرطان تبریز اقدام مینماید.

همچنین اين موسسه خيريه از ابتدای سال 1392 کودکان مبتلا به بیماری های شبه سرطانی(آنمی) تحت درمان در بیمارستان کودکان تبریز تحت پوشش حمایت های مادی و معنوی جمعیت خیریه قلب های سبز قرار گرفته اند.

تاریخچه موسسه

شاید بتوان گفت تشکیل این جمعیت تحقق رویای دوران کودکی یک روح سرگشته و شاعرپیشه است. آرزوی برآورده شده پسر بچه‌ای که همیشه به برابری و صلح و دوستی انسان ها و رفع آلام و رنج ها و دردهای آنها اندیشیده است.
اما یک آرزو تا از سینه خارج نشود و بر زبان جاری نگردد و دوستان همدلی دست یاری پیش نیاورده و جهد و همتی والا پشتوانه آن نگردد، در حد همان آرزو و رویا می ماند و برآورده نمی گردد. واینچنین بود که دراردیبهشت سال 79 و در دانشکده ریاضی دانشگاه تبریز هسته اولیه جمعیت خیریه قلب های سبز شکل گرفت؛ امیر محمد رحمن پور کوچه، سولماز عزیزی و شاداب طیبی زاده.
بعدها پس از تایید اساسنامه تنظیم شده توسط هیات مؤسس از سوی سازمان ملی جوانان ایران در مورخه 1380/2/10، اولین مجمع عمومی در تاریخ 1380/2/27 برگزار گردید که طی آن اعضای اولین شورای مرکزی و اولین دبیر کل جمعیت انتخاب شدند. از آن پس نهال جوان جمعیت قلب های سبز به کمک دستان پر مهر اعضاء و حامیانش پا گرفت. در ادامه و در سال 1383 بنا به توصیه مسئولین وقت سازمان ملی جوانان مبنی بر ثبت رسمی جمعیت، مسئولین جمعیت تلاش نمودند تا جمعیت را به ثبت برسانند و در سال 1386 از فرمانداری تبریز موفق به دریافت پروانه تأسیس سازمان شدند و جمعیت در فروردین ماه 1387 در اداره ثبت شرکت های تبریز به شماره 876 به ثبت رسید و تا امروز با افتخار به فعالیت خود ادامه داده است …
شایان به ذکر است که دکتر امیرمحمد رحمن پور، عضو هیئت موسس و هیئت مدیره جمعیت خیریه قلب های سبز، در مرداد ماه سال 1391 در جریان بازگشت از مناطق زلزله زده آذربایجان و پس از یک هفته کمک رسانی شبانه روزی در منطقه، همزمان با عید سعید فطر و به دلیل سانحه رانندگی از جمع ما پر گشودند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *