تاریخچه موسسه

تاریخچه موسسه خیریه قلب های سبز

شاید بتوان گفت تشکیل این جمعیت تحقق رویای دوران کودکی یک روح سرگشته و شاعرپیشه است. آرزوی برآورده شده پسر بچه‌ای که همیشه به برابری و صلح و دوستی انسان ها و رفع آلام و رنج ها و دردهای آنها اندیشیده است.
اما یک آرزو تا از سینه خارج نشود و بر زبان جاری نگردد و دوستان همدلی دست یاری پیش نیاورده و جهد و همتی والا پشتوانه آن نگردد، در حد همان آرزو و رویا می ماند و برآورده نمی گردد. واینچنین بود که دراردیبهشت سال 79 و در دانشکده ریاضی دانشگاه تبریز هسته اولیه جمعیت خیریه قلب های سبز شکل گرفت؛ امیر محمد رحمن پور کوچه، سولماز عزیزی و شاداب طیبی زاده.
بعدها پس از تایید اساسنامه تنظیم شده توسط هیات مؤسس از سوی سازمان ملی جوانان ایران در مورخه 1380/2/10، اولین مجمع عمومی در تاریخ 1380/2/27 برگزار گردید که طی آن اعضای اولین شورای مرکزی و اولین دبیر کل جمعیت انتخاب شدند. از آن پس نهال جوان جمعیت قلب های سبز به کمک دستان پر مهر اعضاء و حامیانش پا گرفت. در ادامه و در سال 1383 بنا به توصیه مسئولین وقت سازمان ملی جوانان مبنی بر ثبت رسمی جمعیت، مسئولین جمعیت تلاش نمودند تا جمعیت را به ثبت برسانند و در سال 1386 از فرمانداری تبریز موفق به دریافت پروانه تأسیس  سازمان شدند و جمعیت در فروردین ماه 1387 در اداره ثبت شرکت های تبریز به شماره 876 به ثبت رسید و تا امروز با افتخار به فعالیت خود ادامه داده است …شایان به ذکر است که دکتر امیرمحمد رحمن پور، عضو هیئت موسس و هیئت مدیره جمعیت خیریه قلب های سبز، در مرداد ماه سال 1391 در جریان بازگشت از مناطق زلزله زده آذربایجان و پس از یک هفته کمک رسانی شبانه روزی در منطقه، همزمان با عید سعید فطر و به دلیل سانحه رانندگی از جمع ما پر گشودند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *