آیدین کوچولو

آیدین کوچولو

به گزارش روابط عمومی جمعیت خیریه قلب های سبز؛ با همت مسئولین و خیرین جمعیت خیریه قلب های سبز، آیدین. الف کودک 4 ساله مبتلا به بیماری نادر گلین باره بعد از 6 ماه بستری بودن در بخش مراقبت های ویژه کودکان، به خانه خود بازگشت.

بیماری گلین باره، اختلال نادری است که در اثر حمله سیستم ایمنی بدن به اعصاب محیطی ایجاد می شود. به دنبال این حمله، احساس ضعف در ماهیچه ها، بی حسی، گزگز و گاهی اوقات فلجی دیده می شود.

با ظاهر شدن نشانه های اولیه و معاینات پزشکان محلی، آیدین جهت تشخیص و درمان به مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز انتقال داده شد. بعد از تشخیص بیماری گلین باره، وی در این بیمارستان تحت درمان قرار می گیرد اما با توجه به حاد بودن بیماری، سیستم تنفسی وی دچار فلج شده و برای ادامه حیات نیاز به دستگاه تنفس مصنوعی پیدا می کند. با اتصال دستگاه های تنفس مصنوعی و بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه کودکان، روند درمانی آیدین ادامه پیدا می کند اما به علت طولانی شدن مدت درمان، وی دچار بیماری های ثانویه از جمله زخم بستر و عفونت ریه می شود که به تشخیص پزشک معالج، ادامه روند درمان می بایست در منزل ایشان صورت گیرد. اما با توجه به ضرورت وجود دستگاه های تنفس مصنوعی مانند اکسیژن ساز و ونتیلاتور به منظور استفاده در منزل و عدم استطاعت مالی جهت خرید این دستگاه ها آیدین مدت 6 ماه در بخش مراقبت های ویژه بستری می شود. جمعیت خیریه قلب های سبز با حضور روزانه خود در بیمارستان کودکان تبریز به عنوان نخستین موسسه خیریه با هدف کمک به کودکان مبتلا به سرطان در تبریز، هنگام رسیدگی به وضعیت یکی از کودکان مبتلا به سرطان در بخش مراقبت های ویژه از بیماری آیدین و حضور شش ماهه وی در این بخش مطلع می گردد. پس از تحقیقات به عمل آمده و مشورت با پزشک معالج وی، جمعیت خیریه قلب های سبز تصمیم می گیرد با حمایت خیرین خود دستگاه های مورد نیاز آیدین را تهیه و وی را جهت ادامه روند درمانی، به منزل خود انتقال دهد. با همت خیرین این جمعیت در مدت کوتاهی مبلغ مورد نیاز خرید دستگاه ها جمع آوری و دستگاه های اکسیژن ساز، ونتیلاتور، ساکشن، رطوبت ساز و یو پی اس، خریداری گردید. با اتصال این دستگاه ها مراحل تست عملکرد دستگاه آغاز شد و با تائید پزشک معالج، آیدین بعد از شش ماه از بیمارستان ترخیص و برای ادامه روند درمانی به خانه خود انتقال داده شد. جمعیت خیریه قلب های سبز به نوبه خود از تمام خیرین عزیز و بزرگواری که در این امر خیر همراه و یاور این جمعیت بودند کمال تشکر و قدردانی را دارد.

اشتراک گذاری ...

پست های مرتبط